DARY PŘÍRODY

V týdnu od 12. 9. do 19. 9. proběhl na 1. stupni přírodovědný projekt „Dary přírody“.

Každé třídě byl přidělen jeden dar přírody /ovoce, zelenina, bylinky, obilniny a přírodniny

k dekoraci/, o němž celý týden žáci shromažďovali co nejvíce informací. Též se vypravili

na přírodovědné exkurze, takže navštívili teplickou tržnici s ovocem a zeleninou, prodejnu

léčivých bylin Arnika, pekárnu Pecud a květinářství paní Mlýnkové, kde shlédli vazbu ze suchých rostlin a podzimních plodů.

Na závěr proběhl celodenní projektový den, při kterém děti pekly a připravovaly různé dobroty z ovoce, zeleniny a bylinek. Čtvrťáci zase vyrobili pěkné podzimní vazby z dýní a přírodnin.

V závěrečné prezentaci všechny třídy shrnuly, jaký význam má příroda pro člověka a že je nutné o přírodu pečovat. Na všech darech nadcházejícího podzimu si děti pochutnaly a pěknými dekoracemi se potěšily.

Práce žáků 3.B : Práce žáků 4. A  :

Zelenina je plná vitamínů,                                                   Příroda je nádherná,

neměla bych chybět k žádnému jídlu.                                 jako krásná carevna.

Maminka s ní nešetří,                                                           Dýně, květy, šípečky,

dává nám ji k obědu i k večeři.                                            vytváříme košíčky.

Vaříme a tvoříme,

přírodniny nosíme.

Vůně, květy, lístečky,

vytváříme básničky.

¨Příroda a člověk“ – shrnutí projektu – práce žáků 4. A :

Příroda je pro nás hodně důležitá, dává nám život, dřevo do kamen a na nábytek,

papír, proutí na košíky. Příroda nám dává jídlo a pití.

Příroda nám také dala krásné plody a rostliny, ze kterých jsme mohli vyrobit

nádherné výrobky k dekoraci.