Florbal okrsková soutěž školních družstev

Dne 19.11. a 23.11. se zúčastnila naše škola okrskové soutěže školních družstev ve florbalu.

První termín patřil žákům 6. a 7. tříd, kteří se umístili ze 4 škol na krásném 2. místě. Postupujícím bylo pouze družstvo, které se umístilo na 1. místě. Postupně jsme narazili na týmy Gym. Bohosudov, Dubí 1 a Novosedlice.

Druhý termín patřil žákům 8. a 9. tříd, kde se borci poprali s velmi silnými týmy a sice ZŠ Buzulucká, Metelkovo náměstí, Krupka Teplická, Krupka Masarykova a Dubí 1. Naordinovanou taktiku svěřenci plnili 100% v průběhu celého turnaje a proto jsme nakonec skončili druzí. Za zmínku stojí zápas s Dubím 1, kde jsme potřebovali vyhrát, remizovat nebo prohrát výsledkem 0:1. Ještě 3 minuty před koncem jsme prohrávali 2:0, ale nakonec Filip Kubík 5 vteřin před koncem zápasu vyrovnal na 2:2, tento gól byl rozhodující v postupu do okresního finále. Důležitým faktorem bylo také brankářské eso Michal Kotecki, který zneškodnil, několik jedovatých střel soupeře.

Poděkování patří všem členům obou týmů.

Každý zápas začíná od nuly a náš tým může na okresním kole jen překvapit. Pánové přeji hodně úspěchů v okresním finále.

Složení družstva 3. kat.

Pavel Civín