Report LV – den 3.

Hezký večer z již lehce zasněženého Bedřichova,

počasí se umoudřilo a během dnešního dne napadl poprašek sněhu. Krajina je alepoň poprášená bílou pokrývkou a atmosféra na kurzu se ihned zlepšila. Světlejší barvy kolem nás nám prospívají. Přes noc má mrznout a tedy předpokládáme, že zasněžování by mělo být přes noc v provozu – což přidá na kvalitě sjezdovek.

Dnes jednotlivé skupiny lyžovaly ve dvou odlišných areálech. Skupina pokročilých – Tanvaldský Špičák a skupiny začátečníků – Severák, kam obě skupiny přicestovaly skibusem. Večer proběhla přednáška o lyžařském vybavení a různých lyžařských disciplínách s video ukázkami.

Zítra budeme opět lyžovat – stejné skupiny stejné areály. Obědy máme pozdní z důvodu dojíždění mimo Bedřichov.

Jak je zvykem na dětských táborech, školách v přírodě a lyžařských kurzech, objevují se nám drobné problémy. Prasklá lyžařská obuv, rozbité zipy na bundách a případné drobné nevolnosti. Vše se snažíme vyřešit tak, jak umíme.

Děti jsou neustále upozorňovány na problematiku stravování, pitného režimu, každodenní hygieny a bezpečnosti jízdy na sjezdovkách.

Po nejasnostech, o kterých jsme se dozvěděli v dnešních dnech upozorňuji ! Návrat z LV je v sobotu 8.1.2021 v odpoledních hodinách – bude upřesněno.

Fotografie z dnešního dne jsou chudší, snažíme se věnovat 100% výcviku.

Program dne 5.1.

  1. snídaně
  2. odjezd
  3. výcvik (Tanvaldský Špičák, Severák)
  4. oběd
  5. odpolední klid a osobní volno
  6. večeře
  7. přednáška o lyžařském vybavení