Report LV – den 4.

Hezký den, opět se hlásíme s pravidelným reportem,

dnešní den proběhl opět ve znamení lyžařského výcviku. Po drobných problémech s příjezdem ski busu se obě skupiny dostaly na místo určení. Dnes bylo polojasno a krásná viditelnost na sjezdovkách, jedinou kaňkou bylo zprovozněné umělé zasněžování, které v některých částech tratě zhoršovalo viditelnost a komfort na sjezdovce. Je to ale pochopitelné, skiareál se snaží ,,dofoukat,, vydřená místa.

Ve druhém dni lyžování se začátečníci již pokusili zdolávat modrou sjezdovku a s tím souvisí i umění jezdit na lyžařském vleku. Jsou vidět pokroky u většiny účastníků. Začínají se projevovat výkonnostní rozdíly z hlediska motorického učení, a proto je potřeba některé žáky přeřazovat mezi skupinami (mezi skupinami 2 a 3). Pokročilí dnes sjížděli i červené sjezdovky. Pilovali jsme jízdu po hranách, a sice z důvodu nácviku na carvingový oblouk. Bohužel, ale z časových důvodů nejsem schopen děti naučit carvingový styl v takovém rozsahu. Zítra se budeme učit ,,učesat,, jízdu smýkaným obloukem.

V podvečer jsme vyrazili k běžkařskému stadionu na čaj a užít si rozmary zimního období.

Program dne 5.1.

  1. snídaně
  2. odjezdy skupin
  3. lyžařský výcvik
  4. oběd
  5. odpolední klid
  6. vycházka k bežkařskému stadionu s rozchodem v okolí
  7. osobní volno
  8. večeře
  9. osobní volno