Report lyžařský výcvik – den 1

Přejeme hezký podvečer z Bedřichova,

dnešní den vyšel přesně podle plánu, který jsme zveřejňovali předchozí den. Cesta do Bedřichova utekla jako voda, v Liberci jsme viděli i sluncem osvícený Ještěd. Cestou se nikomu neudělalo zle a to byl první z úspěchů kurzu :). Již v autobuse byli účastníci seznámeni s řádem lyžařského výcviku a s bezpečností na sjezdových tratích, která jim byla ještě zopakována před zahájením lyžování.

Po příjezdu na ubytování, se děti i instruktoři ubytovali a ihned vybalili lyžařskou výzbroj. Po příjezdu jsme měli asi hodinku volno na aklimatizaci v novém prostředí. Ve 12:00 následoval oběd (kuřecí vývar a boloňské špagety). Poté hodinka polední pauza a ve 13:15 nás vyzvedl mikrobus, který odvezl skupinku začátečníků na plácek se sněhem v Bedřichově, kde ještě včera fungovala sjezdovka (dnes již bohužel ne). O pády nebyla nouze, každopádně vše v rámci mezí výcviku. Po ukončení výcviku na sněhu se žáci vrátili na ubytování a už se vyloženě těšili na to až se natáhnou ,, To jako musíme čekat na ostatní, to snad ne já už chci na pokoj a ležet v posteli“. Je vidět, že první trénink byl opravdu vydatný.

Skupinka pokročilých a velmi zdatných vyrazila na Severák, kde se rozjezdili a byli rozřazení do družstev pro následující dny. Tato skupinka nás velmi mile překvapila svými dovednostmi, nicméně chyby ve sjezdovém postoji a případně stylu se stále objevují. Nebojte vypilujeme.

Obě skupiny skončili s výukou v 16:00 a v 16:30 se všichni vrátili na ubytovací zařízení.

Následovalo osobní volno do 18:00, aby si děti řekly první dojmy. V 18:30 byla zařazena na program přednáška DESATERO FIS. K večeři jsme si dali kuskus a nyní mají žáci osobní volno, než bude večerka. Zítra zase pomalými krůčky o kus dále v lyžařských dovednostech.

Vzhled sjezdovek v reálu

Sjezdovky na Bedřichově jsou pro další dny nepoužitelné. Dětem již plácek se zbytkem sněhu pro další dny nebude stačit a musí se přesunout na Severák – Hrabětice, kde se však obáváme velkého množství lyžařů, uvidíme. Zítra odpoledne se skupinka začátečníků již zřejmě začne učit jízdě na vleku. Avšak také sjezdovky na Severáku obsluha skiareálu v tomto počasí moc dlouho neudrží. Jedna ze dvou sjezdovek byla již dnes na hraně. Pokud se sjezdovky udrží v provozu bude to spíše štěstí. Zítra budeme vědět více o areálu Tanvaldský Špičák.

Plán na 3.1.

8:00 – Odjezd na svah – skupinky pokročilých – Tanvaldský Špičák

9:00 – Odjezd na svah – skupinky začátečníků – Severák

13:30 – Odjezd ze svahu – skupiny pokročilých

14:30 – Odjezd ze svahu – skupiny začátečníků

15:00 – Oběd

15:30 – 16:30 – Polední klid/bez návštěv

16:30 – 18:00 – Osobní volno

18:00 – Přednáška

19:00 – Večeře

19:30 – 21:00 – Osobní volno + zábava

21:00 – Večerní klid + hygiena

22:00 Večerka