Report lyžařský výcvik – den 2

I tentokrát přeje tým instruktorů ZŠ Na Stínadlech hezký den z Bedřichova.

Den byl opravdu hezký, jelikož na svahy nám dnes svítilo i poměrně často slunce a navíc váš genotyp pod naším vedením předvedl velké pokroky.

Vše dopadlo podle včerejšího plánu a proto ho dále nebudu rozepisovat. Skupinky začátečníků si dovolím již po dnešním dni označit jako skupinku mírně pokročilých. Jelikož již dnes udělali všichni začátečníci velký krok. Dnes se postavili všichni do stop pod lyžařský vlek, celý vlek byli schopni vyjet i když nějaký pád na vleku se ještě objevuje. A aby toho z úspěchů nebylo málo, již jsou všichni noví lyžaři schopni bezpečně sjet začátečnickou sjezdovku. Velké poděkování také patří instruktorkám (Kašková, Vysocká). Velmi chválím všechny děti v těchto skupinách, po každé hodině na svahu je vidět progres.

Skupinka pokročilých lyžařů zlepšovala svůj sjezdařský postoj, držení hůlek, a cit pro hranu. Na Tanvaldském Špičáku jsme dnes také okusili lanovku, nicméně sjezdovka pod lanovkou nebyla v odpoledních hodinách již v dobrém stavu, takže jsme si ji projeli jen párkrát a z bezpečnostních důvodů volili sjezdovku s pomou.

Po návratu na ubytování jsme se naobědvali, dali odpolední klid a poté nějaká ta volná zábava. V 17:00 jsme vyrazili na hodinovou procházku na stadion v Bedřichově, kde zrovna trénoval místní klub běžeckého lyžování. Děti měli 30 minutový rozchod na volnou zábavu ve venkovním prostředí, součástí procházky byla také edukace o Jizerské 50. Krámek s horkým čajem a čokoládou byl již bohužel uzavřen.

Po večeři následovala přednáška s videoukázkami na téma ,,Druhy a typy lyžařských sportů“ pod vedením p. Moučky. Všechny zaujala videoukázka světové rekordu ve skoku na lyžích.

Plán na zítra je totožný s dnešním s jednou změnou, kdy již skupinka mírně pokročilých vyrazí také na Tanvaldský Špičák, protože kvalita sněhu na Severáku – Hrabětice je již mizerná a některým jedincům již sjezdovka na Severáku – Hrabětice nestačí pro další zlepšování.

Vypadá to však, že zítřejší den bude posledním dnem lyžování, jelikož ve čtvrtek má začít poměrně vydatně pršet. Navíc je od zítřejšího večera v platnosti výstraha před silným větrem. Uvidíme jak to bude s pátkem 6.1.

Zde vám přidávám také odkaz na uložiště, kde naleznete veškeré fotky i některá videa vašich šikulek.

Plán na 4.1.

8:00 – Odjezd na svah – skupinky pokročilých – Tanvaldský Špičák

9:00 – Odjezd na svah – skupinky mírně pokročilých – Tanvaldský Špičák

13:30 – Odjezd ze svahu – skupiny pokročilých

14:30 – Odjezd ze svahu – skupiny mírně pokročilých

15:00 – Oběd

15:30 – 16:30 – Polední klid/bez návštěv

16:30 – 18:00 – Osobní volno

18:00 – Přednáška

19:00 – Večeře

19:30 – 21:00 – Osobní volno + zábava

21:00 – Večerní klid + hygiena

22:00 Večerka