Report lyžařský výcvik – den 3

Hezký den,

dnešek proběhl opět podle plánu z předešlého reportu. Během dnešního dne jsme již všichni vyrazili na Tanvaldský Špičák a pro některé složitější a náročnější sjezdovky. Pokroky během dnešního dne byly opět zřetelné. Na svazích Tanvladského Špičáku byl dnes již poněkud hustý provoz, protože velké množství lyžařských kurzů začíná výcvikem právě ve středu, nicméně dalo se to zvládnout. Čekací doba u vleků se prodloužila o cca 5 minut. Poprvé za celou dobu konání kurzu jsme viděli padat sněhové vločky, které však padaly tak 10 minut a sněžení plynule přešlo do poměrně intenzivního deště. Proto jsme cca o 30 minut urychlili návrat ze sjezdovek mírně pokročilých.

Pokroky původních skupin začátečníků jsou nejzřetelnější, je však potřeba tyto dovednosti po návratu domu i nadále rozvíjet (pokud sněhové podmínky dovolí). Během dnešního dne jsme museli trošku zkrotit naše svěřence v jízdě i chování na penzionu, v některých se totiž probudila ,,duše ďábla“.

Po návratu na ubytování a obědu následoval klasický polední/odpolední klid po kterém následovala volná zábava. Těm kteří chtěli, byla nabídnuta procházka po Bedřichově. Přihlásilo se asi 11 dětí a tak jsme vyrazili nočním Bedřichovem. Procházka měla nakonec délku 2,7 km.

Po večeři jsme pro žáky udělali tzv. Bedřichovský kvíz, který byl vytvořen na principu tzv. Hospodského kvízu. Týmy na prvních třech místech obdržely mlsky. A nutno podotknout, že jeden z žáků provedl pro ostatní velmi zábavnou formu rozlosování do týmů a nabudil je do soutěžení.

Počasí má být zítra deštivé a proto jsme do programu kurzu i vzhledem k bezpečnostní přestávce zařadili návštěvu Liberce. Konkrétně pojedeme do edukativně-zábavního areálu IQLANDIA.

Dnes jsme se hodně věnovali výcviku a proto není z dnešního dne tolik fotek. Případně fotografie doplníme.

Program na 5.1.

Snídaně – 8:00

Odjezd do Liberce – 9:07

Návštěva IQ Landie – 10:00 – 14:00

Oběd – 15:00

Odpolední klid – 15:30 – 16:30

Společná zábava – 17:00 – 18:00

Osobní volno – 18:00 – 19:00

Večeře – 19:00

Přednáška významní čeští sportovci v zimních sportech – 19:30

Osobní volno zábava – 20:30 – 21:30

Večerní klid + hygiena – 21:30

Večerka – 22:00