Report lyžařský výcvik – den 4

Posíláme všem srdečné pozdravy z Bedřichova,

dnešní den byl trošku odpočinkový. Je potřeba, aby si naši svěřenci trošku orazili a zítra opět mohli vyrazit na svah, pokud počasí dovolí. Dle předpovědi jsme zjistili, že jsme počasí ještě nakonec i docela vyhráli.

V 9 hodin jsme vyrazili linkovým autobusem do Liberce a navštívili edukativně-zábavní institut IQ Landia. Pan učitel Kraus a Hrbáček  by měli zajisté radost, v nestálé expozici byla zrovna vystavena matematika a fyzika. Avšak žáky jsme v této expozici moc nepotkávali :D. Po včerejším zjištění, že nepojedeme do Aquaparku Babylon, ale do IQ Landie, panovalo v kolektivu trošku zklamání, avšak realita byla jiná. Většina z žáků nás prosila o čas navíc, aby mohli prozkoumat expozice dosud neprozkoumané, jelikož byl oběd naplánován až na třetí hodinu, měli jsme tedy prostor pro prodloužení pobytu. Ve stánku se suvenýry si žáci koupili foukací harmoniky a kazoo (nejspíše nám bude hučet v hlavě ještě o víkendu :D). Cestou zpět jsme se stavili v obchodě, aby si děti mohly za přívětivé ceny pořídit potřebné.

Při návratu nás zastihl opravdový liják, takže cestou z autobusu (cca 200m) jsme pěkně zmokli, avšak ihned jsme dorazili na penzion a horká polévka s čajem všechny zahřála. K obědu byla svíčková a domníváme se, že se zatím jedná o jídlo číslo 1, jelikož někteří jedlíci ,,sdlábli“ 11 knedlíků, a jednalo se i o děti do kterých bychom to neřekli.

V podvečer před večeří jsme si projeli dosud pořízené fotografie z LV a udělali i srandovní poznávačku osob.

Po večeři paní učitelka Vysocká přednášela téma o českých zimních sportovcích s krátkými videoukázkami.

Po náročném dni byla dnes zkrácená večerka na 21:30. Zítra dopoledne se žáci podívají opět na svah. Do reportu 2.1. jsem psal, že když sníh vydrží, bude se jednat spíše o štěstí a štěstí nám přálo. I středisko Klínovec v Krušných horách má od dnešního dne zavřeno.

Plán na 6.1.

7:00 – Snídaně

8:00 – Odjezd mírně pokročilých (Tanvaldský Špičák)

8:40 – Odjezd pokročilých (Tanvaldský Špičák)

11:30 – Odjezd zpět mírně pokročilých

12:10 – Odjezd zpět pokročilých

13:00 – Oběd

13:30 – 14:30 – Polední klid

14:30 – cca 17:00 – Procházka na Královku

cca 17:00 – 18:00 – Příprava na odjezd

18:00 – Večeře

18:00 – 19:00 – Dobalování

19:00 – Slavnostní ukončení a večerní zábava