Sportovní soutěže – skok vysoký a basketbal

Hezký den,

po zimní přestávce se vrátily školní sportovní soutěže a program je na konci března a v dubnu vskutku pestrý.

Vybíjená

První soutěží po zimní odmlce byla vybíjená II. kategorie tj. (4. a 5. ročník ZŠ). Okrskové kolo se konalo 7.3.  na ZŠ Buzulucká a naše družstvo v doprovodu s paní učitelkou Neckářovou skončilo na krásném, leč nepostupovém 2. místě.

Basketbal

Další soutěží byl kvalifikační turnaj okrskového kola v basketbalu chlapců IV. kategorie (8. a 9. ročník). Organizací tohoto okrskového kola byla pověřena naše škola. Z důvodů malých prostor v naší tělocvičně se paní ředitelka po prosbě tělocvikářů obrátila na teplickou SH a domluvila rezervaci termínu na 30.3. Dohromady se turnaje zúčastnily celkem 4 školy a bohužel odpadl jeden z běžných favoritů sportovních soutěží ZŠ Buzulucká.

Naše družstvo pod vedením Lukáše Bárty v prvním zápase narazilo na tým Dubí 2. V prvním poločase jsme měli velmi nízkou úspěšnost zakončení a proto jsme po poločase vedli jen o pár bodů. Ve druhém poločase se začalo dařit zejména Filipovi Kubíkovi a zvýšili jsme vedení a na hrací plochu se dostali také náhradníci, což už bohužel o dalších utkáních říci nemůžeme. Utkání s Dubím jsme vyhráli poměrem 17:0.

Druhý zápas byl zápasem proti diametrálně kvalitativně odlišnému týmu. Hráli jsme proti týmu Nových Lázní, který měl ve své nominaci 3 basketbalisty, avšak kluci se jich nezalekli a naopak soupeře pěkně potrápili a v poločasu se šlo ,,do kabin“ za nerozhodného stavu. Na družstvu Nových lázní byla vidět jistá nervozita, avšak nakonec Nové Lázně dokázaly utkání otočit ve svůj prospěch. Utkání jsme prohráli 9:12 a proto o postupu musel rozhodnout poslední zápas proti Oseku.

Třetí zápas proti Oseku byl velmi emotivní, jelikož šlo o zápas který rozhodoval o postupu či nepostupu do další fáze. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný a bojovností by si zasloužily postoupit oba dva týmy. Velmi bych vyzdvihl výkon Michala Koteckiho, který hledal svými dalekonosnými přihrávkami Filipa Kubíka a Tommyho Reitmayera (PS: někdy se přihrávka nevešla ani do hracího pole :D). Ostatní hráči (Tomáš Adam, Ondřej Vodička, Vojta Červencl, Ladislav Hamsa) určitě nehráli ,,druhé housle“, ale odváděli černou práci za kterou byly náležitě odměněni postupem, jelikož jsme toto utkání vyhráli 11:8. Nutno také podotknout, že střídající hráči (Jakub Zuleger, Arseni Tymchenko, Karel a Tomáš Hrdličkovi) svým fanděním poskytli hráčům na hřišti obrovskou podporu.

Postoupili jsme tedy na finálový turnaj 12.4., který se bude konat v sokolovně na Letné. Další kolo bychom měli mít již také k dispozici uzdravenou posilu, která nám na tomto turnaji chyběla. Celkové výsledky můžete nalézt v galerii obrázků níže pod textem. Před hráči klobouk dolů, že i přes to, že nikdo z hráčů není čistokrevný basketbalista, dokázali zvládnout velice těžká utkání a potrápit i favorita z Nových Lázní.

Skok vysoký

Jako každoročně se na ZŠ Karla Čapka konala 31.3. tzv. Velikonoční laťka. Minulý rok jsme přivezli 6 medailí. I letos jsme měli medailovou sbírku, kterou zpět přivezl se svými svěřenci pan učitel Moučka. Je škoda, že se z důvodu zranění či nemoci nemohli účastnit 2 žáci (Amálie Landová a Pavel Kohut), kteří by měli šanci na umístění na medailových pozicích. Avšak kolegové je skvostně zastoupili, když přivezli celkem 3 medaile.

Klára Horová III. kat. – 1. místo za výkon 135 cm

Vojtěch Traksl III. kat. – 2. místo za výkon 140 cm

Kateřina Horová IV.kat – 3. místo za výkon 130 cm

Všem sportovcům reprezentující naší školu děkujeme a budeme se těšit na další společné nejen sportovní zážitky. S pozdravem Bárta Lukáš.