Virtuální putování kolem ČR – ČÁST. 1

Přeji hezký den,

od 19.3.2021 virtuálně putují třídy kolem ČR. Každá třída, která dokáže za 4 týdny obejít ČR bude zařazena do slosování o věcné ceny. Aby to neměli žáci tak jednoduché zapojil se i učitelský sbor. A jak jsou na tom jednotlivé třídy?

Pomalejší začátek mají třídy 6.B, 7.A a 7.B. Třída 6.B zatím doputovala do Českého Jiřetína, 7. B si užívá výhledu do krajiny z Jeleního vrchu a 7.A se zřejmě chtěla jít otužovat do vodní nádrže Přísenčice, kde ale zjistila, že to bohužel nepůjde, protože nádrž slouží jako zásobárna pitné vody. Stejný nápad měla zřejmě i skupina žáků z 9.A, i když o cca 120km dále. Tato vodní nádrž v blízkosti Chebu slouží i k rekreačním účelům a byla vybudována v polovině 20. století. 6.A došla do lázeňského města Mariánské Lázně, regenerace v tomto nádherném městě přijde jistě vhod. Poté tu máme velmi aktivní 9.B, která svou pílí doputovala do města Vimperk. Město Vimperk leží nedaleko Boubínského pralesa, který je unikátní přírodní rezervací. Až vyrazíte, stavte se tam. Premiant mezi třídami 8.A dorazila až k Lipenské přehradě, tato vodní nádrž je největší vodní plochou v ČR. V blízkosti nádrže se lze rekreovat na několika plážích a voda slouží také k výrobě elektrické energie. A teď je na řadě skupina učitelů, kteří svým výkonem zatím obsazují první příčku. Suchdol nad Lužnicí je tím místem, kam se učitelům povedlo svižným tempem dojít. Toto místo se nachází nedaleko Třeboně, které je známo jako ráj rybářů. Nachází se zde několik desítek rybníků, které lze využívat k rybolovu či poznávat krásy kolem těchto rybníků na kole.

  1. Učitelé – Suchdol nad Lužnicí (476km)
  2. 8.A – Lipenská přehrada (414km)
  3. 9.B – Vimperk (354km)
  4. 6.A – Mariánské Lázně (202km)
  5. 9.A – v.n. Jesenice (183km)
  6. 7.A – v.n. Přísenčice (63km)
  7. 7.B – Jelení vrch (54km)
  8. 6.B – Český Jiřetín (26km)

 

Inspirováno Lukáš Alt – ZŠ Nehvizdy