Virtuální putování kolem ČR – Část 2.

Opět po týdnu se ozývám s hlášením, ohledně putování kolem ČR,

je vidět, že jste se do toho začali pořádně opírat, tento týden se nám změnilo pořadí a sice 7.B. předběhla 7.A a 9.A svým tempem nechala za zády 6.A. Zaznamenal jsem opozdilce týmů, kteří nestihli zapsat včas svůj výkon, a tudíž jsem jejich kroky za minulý týden zaznamenal do mapy až týden následující, a to je tento.

A uveďme si tedy vše na pravou míru, půjdeme postupně. 6.B a její 3 reprezentanti, kteří se snaží svou vlajku donést do cíle se dostali do města Horní Blatná, toto město má pouze 395 obyvatel a jedná se o 9. nejmenší město v ČR. A jen tak pro zajímavost, z 10 nejmenších měst v ČR se 4 nacházejí v Karlovarském kraji. Další třídou, je 7. A , která má zřejmě namířeno do Františkových Lázní, nicméně tam jí ještě pár kilometrů zbývá, nachází se zatím totiž v obci Hazlov… no jakmile dorazíte do Františkových Lázní zajisté si užijete lázeňských procedur a pochutnáte si na lázeňských oplatkách. V případě nemocných jedinců se tam zaměřují především na nemoci pohybového ústrojí, nemoci srdce a cév a pečují o pacienty po onkologické léčbě. 7. B svým turistickým nadšením doputovala do města Planá. V tomto městě se narodil jeden z aktuálně nejslavnějších cyklistů ČR – Zdeněk Štybar, jedná se o několikanásobného držitele mistrovských titulů v závodu MS v cyklokrosu. 6. A se zřejmě chtěla podívat na stejné místo kam doputovali minulý týden učitelé, a sice Suchdol nad Lužnicí. Ale 6.A ještě pár kilometrů zbývá, nyní se nachází v obci Hranice, takže si určitě zajdou sednout do rybářské židličky, upečou si vuřty a budou relaxovat na břehu jihočeských rybníků. Nedaleko Znojma a sice v Moravských Budějovicích se nachází třída 9.A, zde určitě navštíví památky a např. zejména Moravskobudějovickou faru, kde se nachází geologický unikát pararulová vrása, která vznikla před 600 – 800 miliony let. 9.B to je ta třída, která se mezi třídami aktuálně drží na 2. místě dorazila do Jablunkova, zřejmě chtěli navštívit nejvýchodnější město v ČR. Jestli pak vědí o kolik minut vychází v tomto městě dříve slunce než v Teplicích?? – o 18 minut dříve. 1. Místo mezi třídami obsazuje 8.A, která dokráčela do Opavy. Opava je město v Moravskoslezském kraji, ve kterém jezdí trolejbusy stejně tak jako v jen dalších 12 městech v ČR víte v jakých? A nyní se dostáváme opět blíž cíli, skupinka kantorů dorazila do města Králíky, cestou to vzali přes Kralický Sněžník, na kterém se nachází rozmezí mezi třemi úmořími ČR (Baltské moře, Severní moře, a Černé moře) v blízkosti města Králíky se také nachází soubor pevností, nejznámější je dělostřelecká tvrz Bouda, jedná se opravdu o megalomanský projekt, který stojí za to navštívit. No… tento týden jste si mákli, do cíle mají zatím namířeno učitelé, u 8.A, 9.B, a 9.A  je pravděpodobnost dosáhnutí cíle vysoká, zvýšit tempo musí 6.A a pořádně máknout musí 7.B, 7.A a 6.B. Přeji vám hezké Velikonoce. LB

  1. Učitelé – Králíky (1112km)
  2. 8.A – Opava (907km)
  3. 9.B – Jablunkov (825km)
  4. 9.A – Moravské Budějovice (558km)
  5. 6.A – Hranice u Suchdola nad Lužnicí (472km)
  6. 7.B – Planá (215km)
  7. 7.A – Hazlov (165km)
  8. 6.B – Horní Blatná (102km)