Virtuální putování kolem ČR – Část 3.

Krásný den,

je vidět, že po dvou týdnech usilovného cestování republikou máte bolavé nohy a lehce jste polevili. Určitě tomu přispělo i počasí tento týden, zejména učitelé a 7.B na Šumavě ,,klepali kosu“.

A jak je tomu zvykem jdeme odzadu. 7. A se nám propadla o jedno místo, ale k 6. B to mají co by kamenem dohodil. Obě třídy se dostali do blízkosti v.n. Jesenice. Jelikož jsem již informace ohledně této nádrže psal v prvním článku, tak jistě víte, že vodní nádrž Jesenice slouží k rekreačním účelům. Tentokráte si ale třídy mohli maximálně tak sednout na břehu, zahřát se dobrým oslazeným čajem a hřát se u ohně. 7. B zřejmě mířila za historií, a sice na zříceninu hradu Herštejn. Tento hrad byl dle dostupných informací založen roku 1272 a jedná se o kulturní památku ČR. Zajisté zde trempové z řad 7.B našli útočiště před chladným počasím. Nyní se posuneme o několik desítek kilometrů dále, podél rakouských hranic. 6. A svým úctyhodným výkonem dosáhla bodu, který se nechází mezi městy Břeclav a Hodonín. Město Břeclav leží v blízkosti slovenských hranic a vede zde důležitý silniční tah D2, po které směřuje většina kamionové dopravy směrem na Slovensko. Pro milovníky architektury leží v blízkosti Břeclavi Lednicko – Valtický areál, který je veden v seznamu světového dědictví UNESCO. 9.A. doputovala do Albrechtic, které leží na úpatí Jeseníků. Tak šup…. navléknout bundy,  rukavice, čepice a vzhůru do hor. Na vaší cestě se můžete zastavit na Pradědu, kde se nachází nejvyšší bod ČR. Cože??!! Nejvyšší bod ČR? To je přece Sněžka ne. Ano, máte pravdu pokud myslíte bod, který nebyl vytvořen člověkem. Ale televizní vysílač na Pradědu dosahuje výšky 1637,5 m.n.m., což je o 34,5 metrů výše než leží Sněžka a jedná se tak o nejvyšší bod ČR, který byl však uměle vytvořen. Na vaší další cestě také leží lázeňská města Jeseník a Karlova Studánka. 9.B se stále drží na druhém místě v pořadí tříd, kde prapor nesou zejména děvčata, která se nachází v Dobrušce. Jedná se o 2. největší město okresu Rychnov nad Kněžnou. Navštívit zde můžete expozici židovského osídlení města, expozice se nachází v někdejším rabínském domě. A již zde máme premianta mezi třídami 8.A, která by musela cestou do Teplic zabloudit, aby nedorazila příští týden do vysněného cíle. Již se totiž nachází na samém okraji Ústeckého kraje. Šluknov je tím městem, kde si aktuálně 8.A prohlíží Střední lesnickou  a odbornou školu . Jenže z důvodu vládních opatření je škola stále zavřená, tak si bohužel nemohou domluvit prohlídku této školy. Ten, kdo holduje přírodě a stále neví kam půjde na střední školu, nechť se podívá na jejich webové stránky. Pár kilometrů do cíle vám ještě zbývá, tak neusněte na vavřínech. Ten kdo má již splněno jsou učitelé, začali druhé kolo túry kolem ČR. Předběhli 7.A a 6.B a jsou v patách také 7.B. Nachází se na vrcholu Lysá. Tento týden někde padal sníh, tak zřejmě nazuli běžky, proto jim cesta rychleji utíkala.

Příští týden v pátek končí virtuální putování kolem ČR a uvidíme, kdo všechno zvládne do cíle dojít. Upozorňuji, že ti, kteří to zvládnou budou odměněni hodnotnými cenami. Celková délka virtuálního putování (Teplice – Teplice) je 1374km.

  1. Učitelé – vrchol Lysá (1638km)
  2. 8.A –  Šluknov (1297km)
  3. 9.B – Dobruška (1069km)
  4. 9.A – Albrechtice (944km)
  5. 6.A – Břeclav – Hodonín (663km)
  6. 7.B – Starý Herštejn (264km)
  7. 6.B – v.n. Jesenice (za) (190km)
  8. 7.A – v.n. Jesenice (189km)