Závěrečný report – den 5.

Hezký večer,

dnes proběhl poslední den výcviku, lyžovali jsme na stejných místech jako doposud a ve stejných skupinách. Instruktorkám se povedlo ze začátečníků ,,vymačkat,, poslední zbytky sil a naučit žáky dalším novým dovednostem. A za to jim patří poděkování ode mně jakožto vedoucího kurzu. U pokročilých se nám povedlo zlepšit techniku sjezdu, cit pro skluz a nabrat další zkušenosti.

I přes dva chybějící dny výcviku se povedlo 95% žáků – začátečníků, pokročit ve svých lyžařských dovednostech tak, že vyjedou vlekem a sjezdovku sjedou bezpečně. Je jen potřeba natrénované dovednosti rozvíjet i nadále a ideálně tento rok – zejména u začátečníků. U některých to ještě není na samostatnou jízdu bez instruktora, a proto doporučuji ještě jeden či dva dny lyžovat se zkušeným lyžařem či instruktorem.

Večer proběhlo slavnostní ukončení lyžařského výcviku (nikoliv kurzu) a rozdání certifikátů o absolvování kurzu a odměn. Poté se žáci připravovali na večerní odjezd a měli osobní volno.

Zítřejší odjezd je z Bedřichova naplánován na 12:00. Předpokládaný příjezd do Teplic – 14:00 – 15:00

I přes z počátku nevhodné podmínky se instruktorský tým po celou dobu snažil udělat kurz zábavný, zajímavý a efektivní z hlediska výuky. Děkuji všem účastníkům za skvělý pobyt. Poděkování také patří poskytovateli ubytování v penzionu Diana a zejména personálu, který penzion obsluhuje. Když se vymýšlel alternativní plán, vždy byli schopni se našim požadavkům přizpůsobit. Dále bych poděkoval vedení školy za umožnění výjezdu a za podporu, kterou nám dávalo v průběhu příprav. Rád bych také pochválil žáky ZŠ NA STÍNADLECH, kteří i když se nedařilo bojovali a snaha se jim nedala upřít. Nesmíme s poděkováním zapomenout na rodiče, kteří své ratolesti svěřili do našich rukou.

Za instruktorský tým:

Bc. Lukáš Bárta