Lyžařský výcvik – den 5.

Hezký den,

dnešní report bude krátký , před 45 minutami jsme slavnostně ukončili lyžařský výcvik. A proto vás stručně informuji o průběhu dnešního dne, který probíhal konečně přesně tak, jak jsme ho naplánovali.

Dnes jsme žákům umožnili před posledním dnem si na svahu odpočinout, a proto vstávali o hodinu déle než každý jiný den. Vyrazili jsme na Tanvaldský Špičák, kde jsme lyžovali 3 dny, byla velmi dobrá viditelnost, sníh byl trochu ,,špinavý“ od jehličí z předešlých dní a silného větru. Na závěr kurzu jsme uspořádali závod ve slalomu:

Pořadí slalomu:

Kategorie chlapci:

Vojtěch Homola
Šimon Homola
Vojtěch Traksl

Kategorie dívky:

Mac Ngoc Anh Phan
Lucie Červenclová
Lucie Jakoubě

Jakožto instruktoři družstev, jsme byli rádi, že všichni dorazili na konec svahu v pořádku a vaše dítka vám přivezeme ,,vcelku“. Zodpovědnost, která na nás v průběhu každého kurzu doléhá je obrovská, ale vy máte skvělé děti, které respektují naše pokyny a je s nimi i sranda.

Po návratu na penzion, obědu a poledním klidu jsme nabídli možnost jít na běžky nebo ,,procházku“ do bufetu na Bedřichovský stadion. Venku jsme strávili 1 hodinu, a poté se začalo s úklidem. Kdo chtěl, mohl se jít podívat na start Jizerského nočního závodu, při návratu jsme ale pěkně zmokli, takže se oblečení suší ještě teď (pozn. vydáno 00:40).

Po večeři jsme zhodnotili kurz, předali odměny a certifikáty o úspěšném dokončení kurzu a na závěr ,,didžina“, kde někteří vskutku vypotili kalorie.

Informace pro rodiče: Zítra při příjezdu prosím zkontrolujte, zdali ve vacích mají děti skutečně své lyže a další jiné vybavení. Začátečníci musí dále rozvíjet naučené dovednosti, protože fáze motorického učení jsou neúprosné. Je potřeba naučené dovednosti zautomatizovat. Pokud to bude alespoň trochu možné, vyjeďte s nimi prosím na lyže. Domníváme se, že jsou všichni začátečníci schopni sjet bezpečně modrou sjezdovku, někteří s opatrností již i červenou, toto rozhodnutí však necháváme již na vás. Pokud byste měli zítra nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

Děkujeme, že jste nám svěřili vaše miláčky a vložili jste do nás důvěru (někteří opakovaně).

Lucie Řeháková, Kateřina Kašková & Jakub Moučka, Lukáš Bárta.

Veškeré fotografie z letošního kurzu, jsou zde

Plán na 27.1.

7:00 Budíček

8:00 Snídaně

cca 9:00 Odjezd

cca 11:00 – 12:00 Příjezd Teplice