Lyžařský výcvik – report den 1.

Dobrý den,

rád bych vás informoval o prvním dni lyžařského výcviku v Bedřichově, který byl zahájen dne 22.1. a potrvá do 27.1. (návrat kolem oběda).

Nejprve mi dovolte poděkovat všem za vzorně odevzdanou dokumentaci při odjezdu. Omluvte nás také za to, že jsme se s vámi nerozloučili (myslím tím vedoucí a instruktory kurzu), ale měli jsme opravdu hodně práce s vybavením a pak jste už byli všichni pryč.

První den lyžařského výcviku, dále již jen “LV”, byl opravdu výživný. Cesta do Jizerských hor byla poklidná, nikdo ,,nevrhnul“, takže Honza – řidič autobusu byl spokojen :). Děti se chovaly slušně a vzorně po celou dobu cesty. Již během cesty byli žáci seznámeni s řádem LV a bezpečností, včetně dodržování hygieny a desatera pravidel FIS.

Příjezd na chatu byl přibližně v 10:15, ubytovali jsme se a ihned jsme vybalili lyže na odpolední lyžování. Následovalo osobní volno do oběda. K obědu jsme měli gnocchi se zeleninou a parmezánem, po obědě jsme dodrželi zkrácený polední klid, poté šup na sjezdovky.

Letos nám prozatím přeje počasí, a proto lyžujeme poprvé po třech letech přímo v Bedřichově, kde jsou otevřené celkem 4 sjezdovky (3 modré a 1 červená). Dnešní den nebyl pro pokročilé  lyžařským drilem, ale sloužil k seznámení s prostředím, instruktory a vlastními lyžemi. V průběhu odpoledne jsme rozdělili žáky do týmů. Týmy máme celkem 4 (tým Francie, Rakouska, Itálie, Švýcarska). Od zítra již jezdíme v určených družstvech.

Přidělení instruktorů týmům:

Francie – Kašková, Rakousko – Bárta, Itálie – Moučka, Švýcarsko – Řeháková

Všichni instruktoři pokročilých byli velmi spokojeni s výkony a bylo vidět, že někteří se byli již “sklouznout” před lyžařským výcvikem.

Velmi spokojena byla také instruktorka začátečníků (týmu Francie), kteří udělali velký pokrok a to opravdu. Již dnes totiž zvládli jízdu na vleku a v pluhu s obloučky sjeli celý svah.

Po návratu na hotel, měly děti do večeře osobní volno, k večeři jsme měli pečené kuře s bramborem. A následně jsme vyrazili na krátkou procházku na Bedřichovský stadion běžeckého lyžování, kde jsme zažili koulovací válku. Po návratu proběhla edukativní část dne, kde jsme probírali i s pomocí videí desatero FIS (Bárta) a děti se dozvěděly plán zítřejšího dne. Ve 22:00 byla večerka a děti zalehly do říše snů, vzhůru do dalšího dne. (vydáno před večerkou)

Plán na den 23.1.

6:45 Budíček

7:00 Snídaně

8:00 – 13:00 Blok sjezdového lyžování

14:00 Oběd

15:00 – 18:00 – Blok běžeckého lyžování a turistiky

19:00 – Večeře

19:30 – 21:00 – Edukativní část – Odvětví lyžování proložené názornými videi

22:00 – Večerka

  • Mezičasy jsou proložené osobními volny případně poledním klidem.

V Galerii naleznete některé fotografie z dnešního dne, všechny fotografie ke shlédnutí zde: