Lyžařský výcvik – report den 2.

Dnes jsme se probudili do teplejšího rána než bylo včera při odjezdu, napadlo asi 1-2 cm mokrého sněhu. Sníh na konci vleků na kopci byl prachový a cestou dolů těžknul.

Dopoledne bylo ve znamení sjezdového lyžování ve družstvech. Jednotlivá družstva dělala již cvičení, které by měla zlepšit jejich lyžařský styl. V rámci lyžařských cvičení některá dítka již okusila chuť bedřichovského sněhu :D. Tým Francie již vyjel svůj první dlouhý vlek, do jistoty na lyžích je ještě daleko, ale vše je jen o cviku. Děti dodržují veškeré pokyny vedoucích družstev a práce s nimi je skvělá.

Odpoledne vyrazila jedna skupina na místní stadion běžeckého lyžování a druhá skupina ,,velkých nohou“ šla na 1,5 hodinovou procházku na v.n. Bedřichov. Někteří zvolili i přes upozornění na obuv, boty do hor velmi zajímavého trendu. Bohužel, tohoto ,,jevu“ jsme si všimli až po odchodu z chaty. Na běžky se některým žákům úplně nechtělo, ale nakonec si většina žáků běžky náramně užila a vyzkoušeli si tedy také další druh lyžování, který jim zajisté prospěje i v lyžováním sjezdovém. Jedná se o jeden z druhů průpravného cvičení a pokud je to možné, je vhodné ho do LV zařadit. Někteří se na běžkařském stadionu po čerstvých úpravách stop zdrželi dokonce déle a pod umělým osvětlením si užili krásy bedřichovského stadionu.

Večer  děti absolvovaly přednášku na téma odvětví lyžování a následně jsme si prohlédli fotografie a videa z předešlých dvou dní, včetně některých úsměvných videí z dnešního běžeckého lyžování a pár ,,držkopádů“.

Dnes byla dětem zkrácena večerka, a to nejen z důvodu regenerace, ale zítra je tzv. kritický den, kdy by alespoň jedno odpoledne neměly stát děti na lyžích, nicméně odpočinek může být nahrazen tzv. aktivním odpočinkem.

Plán na 24.2.

6:45 Budíček

7:00 – Snídaně

8:00 – Odjezd Tanvaldský Špičák 1. skupina

8:40 – Odjezd Tanvaldský Špičák 2. skupina

13:00 – Odjezd z Tanvaldského Špičáku 1.skupina

13:40 – Odjezd z Tanvaldského Špičáku 2.skupina

14:00 – Oběd následuje polední klid

15:30 – Pěší výlet na Královku

19:00 – Večeře

20:00 – Přednáška člena Horské služby

Všechny a videa zde