Lyžařský výcvik – report den 3.

  1. Den 3. bývá označován jako kritický. Tomu se také přizpůsobil denní program. Dnes se prvně lyžovalo na Tanvaldském Špičáku. Na Tanvaldský Špičák odjela první skupina včas, druhá skupina měla však zpoždění cca 30 minut z důvodu krvácení z nosu jednoho účastníka LV. Po příjezdu na Tanvaldský Špičák nás přivítalo mrholení, které se někdy přetavilo v souvislý déšť, který v průběhu lyžování ustal a dokonce jsme viděli i výhledy. Kolem 13:00, nás zasáhly na vrcholku Špičáku silné poryvy větru, při kterých dokonce někteří žáci z kopce směrem do mírného kopce couvali. Výcvik byl z bezpečnostních důvodů ihned ukončen, ale je pravdou, že se již stejně jednalo o poslední sklouznutí svahu.

Stále zlepšujeme techniku jízdy a tým ,,Francie“ se dnes již dostal na lanovku, ovšem samozřejmě intenzivní trénink s sebou nese také bolest nohou a fyziologickou únavu těla. V některých případech se dnes objevilo také sjíždění svahu, které není v souladu s našimi bezpečnostními zásadami. Proto bylo na žáky opět důrazně apelováno s ohledem na bezpečnost.

Po návratu na penzion a obědu měly děti polední klid. Žáci se již rozkoukali v novém prostředí, a tudíž se také v některých případech objevily jejich stinné stránky. Z tohoto důvodu byl po obědě ke všem žákům veden vedoucím kurzu velmi důrazný proslov.

Vzhledem k doporučené ,,změně“ denních aktivit ve 3. den, byly žákům nabídnuty dvě možnosti. První možností bylo zůstat na penzionu a hrát deskové hry s kolegyní Řehákovou a Kaškovou, druhou možností byla krátká procházka na chatu Královka, která se nesla také v duchu edukace bezpečnosti pohybu v horách. Na procházku jsme mohli vyrazit, protože se vítr uklidnil.

Následovalo opět osobní volno, které trvalo až do večeře a po večeři dalších 45 minut osobního volna.

Večerní program vyplnila přednáška zkušeného záchranáře z horské služby, který nám přednášel o záludnostech hor, rizik lavin a o práci v horské službě. Žáci se poměrně intenzivně dotazovali na doplňující dotazy a náplň zaměstnance horské služby je velmi zajímala.

Na všech žácích byla dnes vidět únava a večerka byla tedy nastavena na 22:00.

Objevily se první zdravotní obtíže, které se vždy snažíme intenzivně řešit.

Z důvodu velké únavy žáků, zítra zkrátíme výuku na sjezdovkách o 1 hodinu. Pokud byste věděli něco co my nevíme (myslíte si to)a považujete to za důležité, neváhejte mě kontaktovat. Těšíme se na další zimní den v horách, kdy by se opět teploty měly dostat k bodu mrazu.

Veškeré fotografie naleznete na tomto odkazu, dnešní den bude na Google disku ještě během následujících dní doplněn o fotografie a videa z GoPro. Omluvte prosím některé peprné výrazy ve videích, snažíme se videa ,,cenzurovat“ ale i přesto nám něco unikne.

Plán na 25.1.

Snídaně 7:00

Odjezd na Tanvaldský Špičák I. skupina: 8:00

Odjezd na Tanvaldský Špičák II. skupina: 8:40

Oběd: 14:00

Odpoledne: Dle únavy žáků

Večeře: 19:00

Večerní program: Edukativní přednáška na téma známí zimní čeští sportovci