Lyžařský výcvik – report den 4.

Hezký večer z Bedřichova přejí všichni účastníci, kteří jsou zdraví, veselí a nechce se jim domu 🙂 pomalu na ně začíná doléhat blížící se konec LV.

Dopoledne bylo vskutku prekérní pro všechny instruktory, ale i naše skvělé lyžaře. I přes to, že pro Jizerské hory nebyla špatná předpověď, nebyla vydána ani výstraha na silný nebo velmi silný vítr  se nakonec dnes nedalo z bezpečnostních důvodů lyžovat na Tanvaldském Špičáku, kde byly zavřeny obě dvě lanové dráhy. Museli jsme proto narychlo improvizovat, naštěstí zakoupené permanentky platily i v jiném středisku, a to na Severáku, kam jsme děti museli narychlo přemístit. Středisko Severák je ovšem kvalitativně na úplně odlišné úrovni. Samozřejmě se na svahy Severáku vydaly také skupiny, které měly stejný plán. Středisko bylo tedy velmi ,,natřískané“ lyžaři, a proto lyžování nebylo pro nikoho úplně komfortní. Proto jsme se rozhodli nic nelámat přes koleno a lyžování ukončit s časovým předstihem, výuka lyžování dnes byla tedy zkrácena, a to na cca 3 hodiny i přes to, že jsme měli skipas zakoupený na delší časový úsek. Nechtěli jsme však, aby došlo ke zranění a případnému onemocnění ke konci kurzu.

Na odpoledne jsme museli také improvizovat, a to zejména vzhledem k tomu, že účastníci musí mít kromě osobního volna permanentní zaměstnání, aby nám to tu ,,nezbořili“. Rozdělili jsme se tedy na tři skupiny:

1) Pěší výlet v Jizerských horách kolem v.n. Josefův Důl,

2) Návštěva Libereckého bazénu,

3) Návštěva IQ Landie,

Pěšího výletu se účastnili tři žáci a ušli 12,5 km s kolegou Moučkou, bazén navštívilo celkem 19 žáků (Bárta, Kašková) a IQ Landii mělo navštívit celkem 5 žáků. IQ Landie měla však již překvapivě brzy zavřeno a z výletu byl nakonec výlet po Liberci (Řeháková).

Večer jsme promítali fotografie z minulých dvou dní na LV a poté jsme měli zábavnou hru na téma předveď žáka, předveď učitele a hádej. Vskutku jsme se nasmáli a den, který vypadal ráno všelijak se nakonec vyvedl.

Veškeré fotografie z dnešního dne naleznete zde:

Plán na zítra:

8:00 Snídaně

9:00 Odjezd – I. skupina (Tanvaldský Špičák)

9:40 Odjezd – II. skupina (Tanvaldský Špičák)

11:00 – Závod ve slalomu

14:00 Oběd

Odpoledne: Dobrovolné běžky, příprava na odjezd

19:00 Večeře

19:30 Zhodnocení kurzu

20:30 Večerní zábava

23:00 Večerka